Shell Naturelle HF-R

Shell Naturelle HF-R

Biodegradowalny olej hydrauliczny

 

Olej Shell Naturelle HF-R jest specjalnych płynem hydraulicznym o własnościach przeciwzużyciowych i bardzo dobrej biodegradowalności.
Otrzymany w wyniku rafinacji starannie wyselekcjonowanych olejów roślinnych olej bazowy w połączeniu z wysokiej jakości dodatkami umożliwił otrzymanie najwyżej jakości oleju hydraulicznego o własnościach przeciwzużyciowych, który może być stosowany w większości zastosowań wymagających mineralnego oleju hydraulicznego.
Shell Naturell HF-R jest bardzo szybko degradowany zarówno w glebie jak i w wodzie, umożliwiając jego stosowanie w urządzeniach pracujących w miejscach szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenie środowiska.

 

Zastosowania

 

Układy hydrauliczne

Shell Naturelle HF-R może być stosowany w układach hydraulicznych gdzie typowo jest stosowany mineralny olej ISO VG od 22 do 68. Nie zaleca się stosowania w układach wymagających oleju jakości „spożywczej”, przekładniach samochodowych czy układach z „mokrymi hamulcami”.

 

Podczas eksploatacji w ciężkich warunkach i wysokich temperaturach pracy, czas między wymianami oleju znacznie się skraca i należy rozważyć użycie oleju z grupy Shell Tellus.

 

Zalety eksploatacyjne

 

  •     „Naturalny” olej bazowy jest bardzo łatwo rozkładany w środowisku naturalnym przez mikroorganizmy
  •     Znakomita charakterystyka lepkościowo-temperaturowa - niewielkie zmiany lepkości wraz ze zmianą temperatury zapewniają rzeczywiste własności „wielosezonowe”.
  •     Wysoka odporność na ścinanie zapewnia skuteczne smarowanie i wydajną pracę systemu
  •     Doskonałe własności przeciw zużyciowe skutecznie działają podczas pracy w warunkach zarówno niewielkiego jak i dużego obciążenia
Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl